Lniany uszczelniacz do drewna

Lniany uszczelniacz do domów drewnianych firmy HEMPIFLAX to naturalny materiał termoizolacyjny, wykonany technologią igłowania i klejenia termicznego, przeznaczony jest do uszczelniania domów z bali, ocieplania pokładów interwencyjnych, a także do wypełniania szczelin w procesie instalowania drzwi i okien w domach z drewna i łaźniach.

Lniany uszczelniacz do drewna to wybór profesjonalistów!

TERMOLEN

Zalety uszczelniacza lnianego

100% naturalny
Okres trwałości wynosi 75 lat i z upływem czasu właściwości pozostają niezmienne
Zachowuje efekt oddychania
Nie boi się chrząszczy i owadów
Nie gnije, hamuje rozwój pleśni, grzybów i innych mikroorganizmów
Nie boi się wilgoci

Doświadczeni budowlańcy wybierają igłowany uszczelniacz lniany z następujących powodów:

 • Ma sztywną stabilną strukturę;
 • Nie rozciąga się ani nie deformuje się. Podczas układania uszczelniacza jest on łatwo mocowany za pomocą zszywacza, nie rozkłada się i nie rozciąga się pod naprężeniem, podobnie jak dziurkowany ocieplacz;
 • Nie kurczy się. Ze względu na technologię termo-wiążącą jest bardziej gęsta i jednolita, praktyczny nie kurczy się, co umożliwia układanie uszczelniacza w 1 warstwie, dzięki czemu uzyskuje się oszczędności przy uszczelnianiu w domu!
uszczelniacz do bali

uszczelniacz lniany posiada dodatkowe właściwości, takie jak:

Bezpieczeństwo ekologiczne – uszczelniacz lniany nie zawiera związków fenolowo-formaldehydowych i nie powoduje wydzielania szkodliwych substancji podczas ogrzewania. Nie zawiera niebezpiecznych związków chemicznych, kleju i w odróżnieniu od wełny mineralnej nie jest źródłem szkodliwego kurzu.

Uszczelniacz do domów drewnianych składa się z włókna lnianego, który z natury swojej nie jest alergenem, więc może być stosowany przez osób cierpiących na astmę lub alergie.

Długotrwałość – uszczelniacz lniany nie boi się wilgoci, wpływu czynników organicznych, zmian temperatury, ultrafioletu. Ponadto technologia spiekania termicznego dodatkowo zwiększa trwałość uszczelniacza, ponieważ wszystkie mikroorganizmy umierają podczas obróbki cieplnej. Przydatność materiału izolacyjnego firmy Hempiflax wynosi co najmniej 75 lat. Trwałość wyrobów lnianych jest potwierdzona historią. Produkty lniane służyły ludziom od wieków.

Higroskopijność (podatność niektórych substancji na wchłanianie wilgoci) – materiał uszczelniaczy firmy Hempiflax zachowuje strukturę rurową włókna, ocieplacz wchłania ją doskonale i wydziela wilgoć, która nie pozostaje w miejscu, zachowując właściwości termoizolacyjne. Wilgoć nie gromadzi się w jednym miejscu, ale łatwo wyparowuje się z powietrzem, zapobiega pojawianiu się efektu cieplarnianego i chroni przed kondensacją i wysoką wilgotnością.

Zwiększona termoizolacja. Ze względu na właściwości nie gromadzące wilgotności, właściwości termoizolacyjne w naturalnej wilgotności nie zmniejszają się.

Antyseptyk – uszczelniacz lniany ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, zapobiega rozwojowi mikroorganizmów, odporny na pleśń i gnicie, a nawet przy wilgotności ocieplacza lnianego bakterie nie są hodowane. Zapobiega zapachowi wilgoci.

Charakterystyka lnianego uszczelniacza do drewna:

Gęstość

20 kg/m³

Wilgotność

Nie więcej 1%

Przewodność ciepła

0,038 W/mK

Absorpcja wilgoci na objętość

Nie więcej 9,8%

Współczynnik absorpcji dźwięku:

– Niska częstotliwość

– Średnia częstotliwość

– Wysoka częstotliwość

 

 

0,4

1,0

0,96

Kompresja i odzyskanie
przy obciążeniu 7 kg/cm²:

Kompresja

Odzyskanie

 

 

22%

90%

Współczynnik przepuszczalności pary

0.4 mg/m h Pa

Klasa palności

Г1 (nie wspiera spalania)

Okres eksploatacji

75 lat

uszczelniacz tasma

Lniany uszczelniacz domów z bali

Rolka: 25 m; Szerokość płótna: do 20 cm;
Grubość: 6-8 mm;
Gęstość: 650 gr/m²;
Materiał – Len 100%.

ZOBACZ WIĘCEJ

Czym lepiej ocieplać dom z drewna?

Dlaczego tak ważne jest to pytanie? Ponieważ najbardziej popularne pytania w Internecie, na temat ocieplenia wyglądają tak:

 • Czym ocieplać dom?
 • Czym ocieplać ściany?
 • Co jest lepsze w ocieplaniu domu od zewnątrz?
 • Jak ocieplać podłogę?
 • Jak ocieplać od środka?
 • Czym ocieplać mieszkanie?
 • Czym ocieplać balkon?
 • Jakie ocieplanie jest lepsze?

Mając listę popularnych pytań, znajduje się także lista popularnych odpowiedzi, których zaleca producent i “eksperci”: ocieplanie styropianem, ocieplanie wełną mineralną, ocieplanie wełną ekologiczną. Czy te materiały nadają się do izolacji termicznej i jak dobre są one.

Ocieplanie domu drewnianego uszczelniaczem lnianym jest korzystne i ekonomicznie

Po pierwsze, trwałość jest 2-3 razy większa niż w przypadku styropianu i wełny mineralnej.

Po drugie, ocieplacz wieńcowy jest jedynym naturalnym uszczelniaczem do domów drewnianych, który z upływem czasu nie traci właściwości termoizolacyjnych, co redukuje koszty ogrzewania.

Po trzecie, uszczelniacz do drewna – jedyny naturalny ocieplacz organiczny. Ocieplone ściany nie powodują różnych chorób spowodowanych długotrwałym wpływem styrenu lub formaldehydu.

Ocieplenie z PAKUŁY włokna lnianego

Poza ocieplaczem z pakuły, do izolacji termicznej i konopatki drewna, łaźni, sauny, tradycyjnie używany pakuły z włókien lnu. Jest to materiał tradycyjny i jeden z pierwszych materiałów używanych do uszczelniania.

Jedną z głównych zalet konopatki włókien lnianych w domu z bali – naturalna część konopi, które zapewnia biostabilności i ochrona przed grzybami, pleśnią i gniciem.

Teraz pakuły są bardziej wykorzystywany do wtórnego uszczelnienia. Drzewo ma właściwość kurczenia się, po którym pojawiają się szczeliny i pęknięcia. Do ich uszczelnienia najlepiej nadaje się lina z włókna lnianego.

Sznur lub lina do dodatkowego uszczelnienia!

Sznur lub lina używana jako dodatkowa uszczelka, a także pełnią rolę dekoracyjną.
Lina wykonana z lnu oraz liny konopnej jest bardzo ceniona nie tylko w budownictwie, gospodarce, ale także w dużym popytem w dziedzinie projektowania.

KUP TERAZ

PODOBNE PRODUKTY