Ocieplacz Lniany

Izolacja lniana firmy HEMPIFLAX to naturalny, bezpieczny materiał termoizolacyjny, który nie zawiera szkodliwych elementów i kleju. Składa się z 100% naturalnego włókna lnianego, który jest mocowany techniką spiekania termicznego.

Len jest najstarszą kulturą stosowaną przez człowieka, której użycie i trwałość zostały zweryfikowane przez czas.

TERMOLEN

Zalety ocieplacza lnianego

Nie zawiera żywic, kleju, związków formaldehydowych

Okres trwałości wynosi 75 lat i z upływem czasu właściwości pozostają niezmienne

Termoizolacja jest o 30% lepsza od analogów

Nie gnije, hamuje rozwój pleśni, grzybów i innych mikroorganizmów

Dobrze przepuszcza i usuwa wilgoć, jest stosowana bez paroizolacji

Hipoalergiczny, nie kruszy się

Bezpieczeństwo ekologiczne – izolacja lniana nie zawiera związków fenolowo-formaldehydowych i nie powoduje wydzielania szkodliwych substancji podczas ogrzewania. Nie zawiera niebezpiecznych związków chemicznych, kleju i w odróżnieniu od wełny mineralnej nie jest źródłem szkodliwego kurzu.

Termolen składa się z włókna lnianego, który z natury swojej nie jest alergenem, więc może być stosowany przez osób cierpiących na astmę lub alergie.

Długotrwałość – ocieplacz lniany nie boi się wilgoci, wpływu czynników organicznych, zmian temperatury, ultrafioletu. Ponadto technologia spiekania termicznego dodatkowo zwiększa trwałość ocieplacza, ponieważ wszystkie mikroorganizmy umierają podczas obróbki cieplnej. Przydatność materiału izolacyjnego firmy Hempiflax wynosi co najmniej 75 lat. Trwałość wyrobów lnianych jest potwierdzona historią. Produkty lniane służyły ludziom od wieków.

Higroskopijność (podatność niektórych substancji na wchłanianie wilgoci) – materiał ocieplający firmy Hempiflax zachowuje strukturę rurową włókna, ocieplacz wchłania ją doskonale i wydziela wilgoć, która nie pozostaje w miejscu, zachowując właściwości termoizolacyjne. Wilgoć nie gromadzi się w jednym miejscu, ale łatwo wyparowuje się z powietrzem, zapobiega pojawianiu się efektu cieplarnianego i chroni przed kondensacją i wysoką wilgotnością.

Zwiększona termoizolacja. Ze względu na właściwości nie gromadzące wilgotności, właściwości termoizolacyjne w naturalnej wilgotności nie zmniejszają się.

Antyseptyk – ocieplacz lniany ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, zapobiega rozwojowi mikroorganizmów, odporny na pleśń i gnicie, a nawet przy wilgotności ocieplacza lnianego bakterie nie są hodowane. Zapobiega zapachowi wilgoci.

Len posiada dodatkowe właściwości, takie jak:

Termoregulacja – ocieplacz lniany dzięki swojej konstrukcji rurowej włókien lnianych i porowatości materiału posiada właściwości termoregulacji a w gorącym klimacie daje uczucie chłodu a zimą – ciepło i komfort.

Antystatyczne – ocieplacz lniany nie jest nie zachowuje statycznej energii elektrycznej. Na włóknach ocieplacza nie tworzą się ładunki elektryczności statycznej, a wręcz przeciwnie, pomagają zmniejszyć elektryczności statycznej w pokoju! I to jest ich naturalna właściwość!

Immunostymulator – len cenione przez ludzi w każdym czasie za jego unikatowe właściwości lecznicze, len usprawnia układ odpornościowy, ma korzystny wpływ na aktywność mózgu, jest szeroko stosowany w medycynie ludowej i homeopatii.

Charakterystyka lnianego ocieplacza budowlanego:

Gęstość

20 kg/m³

Wilgotność

Nie więcej 1%

Przewodność ciepła

0,038 W/mK

Absorpcja wilgoci na objętość

Nie więcej 9,8%

Współczynnik absorpcji dźwięku:

– Niska częstotliwość

– Średnia częstotliwość

– Wysoka częstotliwość

 

 

0,4

1,0

0,96

Kompresja i odzyskanie
przy obciążeniu 7 kg/cm²:

Kompresja

Odzyskanie

 

 

22%

90%

Współczynnik przepuszczalności pary

0.4 mg/m h Pa

Klasa palności

Г1 (nie wspiera spalania)

Okres eksploatacji

75 lat

IZOLACJA LNIANA

Rolka: 10m; Szerokość płótna: 100 cm;
Grubość: 5cm;
Gęstość: 1000 gr/m²;
Materiał – Len.

ZOBACZ WIĘCEJ

Czym lepiej ocieplać?

Dlaczego tak ważne jest to pytanie? Ponieważ najbardziej popularne pytania w Internecie, na temat ocieplenia wyglądają tak:

  • Czym ocieplać dom?
  • Czym ocieplać ściany?
  • Co jest lepsze w ocieplaniu domu od zewnątrz?
  • Jak ocieplać podłogę?
  • Jak ocieplać od środka?
  • Czym ocieplać mieszkanie?
  • Czym ocieplać balkon?
  • Jakie ocieplanie jest lepsze?

Mając listę popularnych pytań, znajduje się także lista popularnych odpowiedzi, których zaleca producent i “eksperci”: ocieplanie styropianem, ocieplanie wełną mineralną, ocieplanie wełną ekologiczną. Czy te materiały nadają się do izolacji termicznej i jak dobre są one.

Ocieplenie styropianem jest niebezpieczne dla życia!

Wybierając czym ocieplać dom polistyren powinien znajdować się na ostatnim miejscu na liście możliwych materiałów. Jest to najbardziej niebezpieczny materiał ocieplający.

Powody, aby nie używać styropianu do ocieplania domu:

Nie oddycha

Toksyczny

Podatny na gryzonie

Nie długowieczny

W obecności kondensacji i niskich temperatur właściwości izolacji cieplnej zmniejszają się. Styropian pod wpływem światła, wilgoci, powietrza, a szczególnie pod wpływem ciepła ma właściwości rozkładu, wydziela STYREN. Styren, nawet gdy jest izolacja od zewnątrz, łatwo przenika do wnętrza pomieszczenia. Tak więc, człowiek przez długi czas może znajdować się pod jego wpływem.

Styren jest trucizną o ogólnym działaniu toksycznym, który niekorzystnie wpływa na organizm, niszcząc go od środka. Jest to szczególnie niebezpieczne dla wątroby i serca, powodując niewydolność serca i zapalenie wątroby. Jeśli przyczyną popularności styropianu jest jego koszt, to na dziś jego cena jest znacznie zawyżona, a wady s te same!

Ocieplenie wełną mineralną
(wełna mineralna, bazalt) jest szkodliwe i nie jest praktyczne!

Ocieplanie domu wełną mineralną jest lepsze niż styropianem, ale niesie ukryte groźby i fałszywe cechy charakterystyczne. Wełna mineralna jest stosowana zarówno do izolacji zewnętrznej, jak i wewnętrznej, ale w obu przypadkach ma znaczne wady.

Dlaczego wełna mineralna nie nadaje się do ocieplania wewnętrznego:
Emituje formaldehydy i szkodliwe masy kurzu. Pył z grzejników mineralnych jest bardzo szkodliwy, osiada w powietrzu, co prowadzi do powstawania poważnych chorób, alergii i astmy.

Dlaczego wełna mineralna nie nadaje się do ocieplania zewnętrznego:
Wełna mineralna, bazalt (kamienna wełna) gromadzi bardzo dużo wilgoci, a nie wydając jej, działa jak gąbka. W niskich temperaturach ocieplacz zamarza i rozkłada się, a co najważniejsze, że właściwości izolacji termicznej są zmniejszone o 30-40%.

WAŻNE!

Podczas ocieplania strychu i dachu skośnego, punkt rosy zawsze spada na nagrzewnicę. Wełna mineralna dobrze wchłania wilgoć, ale nie wyprowadza z siebie. Wraz z wahaniami temperatury wełna mineralna szybko zsycha i zapada, co prowadzi do konieczności ponownego ocieplania w krótkim czasie. To są dodatkowe koszty finansowe i czasowe!

Ocieplenie wełną ekologiczną – pułapka marketingowa!

Eko-wełnę produkują z niepotrzebnych materiałów przemysłu papierniczego i kartonowego, czyli do składa się z celulozy i farby. Celuloza nie jest materiałem biostabilnym, na właściwości celulozy ma wpływ wilgoć i szybko osiada, a farba zawiera metale ciężkie, takie jak rtęć, ołów, kobalt, kadm. Pył z wełny ekologicznej jest bardzo szkodliwy i niebezpieczny dla zdrowia. Wełna ekologiczna nie jest materiałem trwałym, po pewnym czasie właściwości termoizolacyjne są znacznie zredukowane, a przewodność cieplna wzrasta. Do instalacji wełny ekologicznej konieczne jest posiadanie specjalnego wyposażenia – nowoczesnych, pneumatycznych nadmuchiwanych urządzeń.

Naszym zdaniem – najlepszą termoizolacje zapewnia termolen!

Ocieplanie ocieplaczem lnianym jest zalecana zarówno do izolacji zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Jest w 100% przyjazny dla środowiska, nie powoduje alergii, jest łatwy w obróbce i układaniu, jest stosowany do wszelkich prac izolacyjnych. Ponadto ocieplanie ocieplaczem lnianym jest bardzo trwała i wynosi co najmniej 75 lat. W przypadku długotrwałego stosowania izolacja nie jest niszczona i nie traci właściwości termoizolacyjnych. Ponadto len jako materiał, posiada szereg dodatkowych użytecznych właściwości, które czynią go bardziej wartościowym ocieplaczem, w przeciwieństwie do analogów.

Ocieplanie ocieplaczem lnianym jest korzystne ekonomicznie

Pierwsze, trwałość jest 2-3 razy większa niż w przypadku styropianu i wełny mineralnej.

Drugie, termolen jest jedynym naturalnym ocieplaczem, który z upływem czasu nie traci właściwości termoizolacyjnych, co redukuje koszty ogrzewania.

Trzecie, termolen – jedyny naturalny ocieplacz organiczny. Ocieplone ściany nie powodują różnych chorób spowodowanych długotrwałym wpływem styrenu lub formaldehydu.

KUP TERAZ

PODOBNE PRODUKTY